Kim są obserwujący na Instagramie?

Instagram może wydawać się serwisem społecznościowym, który jest przeznaczony tylko dla młodzieży. Jednak ma on szeroki zakres danych demograficznych dotyczących wieku i okazuje się, że korzystają z niego nie tylko młodzi, ale również ci starsi. Oznacza to, że aplikacja jest przejrzysta i łatwa w obsłudze. Nic więc dziwnego, że posiada tam konto ponad miliard użytkowników, a każdego dnia przybywa nowych. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Instagramem to być może nie znasz wszystkich, stosowanych tam pojęć. W tym artykule przybliżymy Ci followersów oraz ich rolę.

Obserwatorzy, których mamy na swoim koncie na Instagramie, nazywani są inaczej followersami. Reprezentują oni liczbę osób, która obserwuje Twój profil. Dzięki temu są oni na bieżąco zarówno z nowymi postami jak i nowymi relacjami. Dostają także powiadomienie, kiedy rozpoczynasz transmisję na żywo. W przypadku marek posiadanie dużej liczby obserwujących oznacza pewien poziom popularności i ogólnej świadomości marki, która pomaga w sprzedaży.

Obserwujących na Instagramie można podzielić na dwie grupy: organiczną i płatną. Grupa organiczna składa się z osób, które zaczęły obserwować Twoje konto same z siebie. Są to na przykład Twoi znajomi czy rodzina. Druga grupa to płatni obserwatorzy, którzy zostali kupieni na przeznaczonych do tego stronach.

Dlaczego warto mieć dużo obserwujących na Instagramie?

  • Instagram to świetna platforma dla marek, do prezentowania swoich produktów i usług przed dużą publicznością. Właśnie dlatego firmy chętnie poświęcają czas i pieniądze na budowanie obserwowanych na Instagramie.
  • Instagram to także najskuteczniejsza platforma mediów społecznościowych do pozyskiwania nowych leadów. Badania wykazały, że gdy użytkownik Instagrama kliknie w Twój profil, jest 8 razy bardziej skłonny do zakupu niż ktoś, kto kliknie na Twoją stronę na Facebooku lub kanał na Twitterze.
  • Najważniejszym czynnikiem w zdobywaniu obserwujących i świadomości marki na Instagramie jest trafność, którą można osiągnąć poprzez publikowanie ciekawych treści, które przyciągają uwagę ludzi.
  • Możliwość poznania nowych osób na różnego rodzaju imprezach.
  • Płatne lub barterowe współprace z markami.
  • Nowe możliwości rozwoju czy podróżowania.

Jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie? – 6 sposobów

Dzisiaj prawie każdy chce być rozpoznawalny i lubiany. Instagram nie różni się w tym sensie – ułatwia on dzielenie się swoimi zdjęciami i przemyśleniami ze światem w postaci pięknych fotografii lub krótkich filmów, które utrwalają ulotne chwile i pozwalają stać się popularnym. Oto kilka wskazówek, jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie:

Używaj hasztagów

Hasztagi są używane na Instagramie do kategoryzowania postów według tematów, takich jak #miłość, #moda czy #jedzenie. W ten sposób inni użytkownicy mogą z łatwością natknąć się na Twój profil i zostawić polubienia i obserwacje.

Hasztagi stały się integralną częścią platformy mediów społecznościowych. Użytkownicy często umieszczają je w swoich postach na Instagramie i opisach pod zdjęciami. Służą również do wyszukiwania informacji związanych z określonym tematem lub do znajdowania osób o podobnych zainteresowaniach i szukania inspiracji.

Jednym z najpopularniejszych zastosowań hasztagów jest promowanie przez użytkowników swojej marki w Internecie. Używają oni ich w nazwie i podpisie profilu, a także we wszelkich treściach, które udostępniają na Instagramie.

Follow for Follow

Follow for follow działa, gdy dane osoby obserwują się nawzajem w mediach społecznościowych. Dlatego marki stosują tę strategię, aby zdobywać więcej obserwujących i budować swoją świadomość jak i zaufanie wśród potencjalnych klientów. Główną ideą stojącą za strategią follow for follow jest to, że ludzie zwrócą uwagę na Twoje konto, gdy tylko uzyskają wstępną ekspozycję.

Zakup obserwacji na Instagramie

Zakup obserwacji na Instagramie to duży krok naprzód w świecie mediów społecznościowych. Menedżerowie i analitycy platform społecznościowych są w stanie dokładnie zrozumieć, jakie trendy są popularne na Instagramie i Facebooku.

Zakupy obserwacji ostatnio rosną ze względu na ich przydatność w świecie analityki mediów społecznościowych. Im więcej informacji mają menedżerowie mediów społecznościowych, tym lepiej mogą budować zrozumienie trendów w mediach społecznościowych i identyfikować możliwości dla swoich klientów.

Metoda ta jest wygodna, szybka i tania. Na efekty nie czeka się długo, a dodatkowo znamy dokładną ilość followersów, które nam przybędą.

Publikuj regularnie i dbaj o profil

Regularne publikowanie na Instagramie pomoże Ci sprawić, że Twoja osobista marka będzie bardziej widoczna. Powinieneś zachować spójny harmonogram publikowania i upewnić się, że Twoje posty są wystarczająco interesujące, aby ludzie mogli się nimi zainteresować.

Sugerowany czas publikacji to 3-4 razy na tydzień. Pomoże Ci to śledzić, jakie posty zostały opublikowane i ile czasu zajęło Ci ich opublikowanie. Sugeruje się również, aby marki miały oddzielną stronę, która zawiera wszystkie ich posty, zamiast korzystać z indywidualnej strony profilu.

Dodawaj estetyczne posty

Sposób, w jaki korzystamy z Instagrama, zmienił się drastycznie od jego uruchomienia w 2010 roku. Obejmuje to sposób, w jaki ludzie robią ładne zdjęcia na swojej stronie na Instagramie. Wraz ze wzrostem liczby obserwujących i zaangażowania, rosną również oczekiwania użytkowników. Ludzie chcą tworzyć obrazy, które przyciągają wzrok i podkreślają ich osobowość.

Ciekawy kontent przyciągnie uwagę nowych osób i sprawi, że zaobserwują Cię oni i z pewnością zostaną na dłużej.

Bądź oryginalny

Celem Instagrama jest przyciągnięcie uwagi ludzi i podanie im powodu do odwiedzenia Twojego profilu. Takie odwiedziny powinny zakończyć się zostawieniem obserwacji. Jeśli chcesz zapaść w głowy innym użytkownikom, zadbaj o łatwą do zapamiętania nazwę≤ charakterystyczne profile i dobrze napisany życiorys.

Jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie? – podsumowanie

Jak sam widzisz zdobycie pokaźnej liczby followersów na Instagramie wcale nie jest takie trudne. Wystarczy trochę mobilizacji, pracy i czasu, a efekty przyjdą same.