Co to jest Instagram?

Instagram to sieć społecznościowa do udostępniania zdjęć i filmów, która powstała w październiku 2010 roku. Została założona przez Kevina Systroma i Mike’a Kriegera, którzy pracowali dla firmy programistycznej Bolt Peters. Główne funkcje Instagrama to robienie zdjęć i filmów, dodawanie różnych filtrów, przekształcanie obrazów w czarno-białe, dodawanie tekstu i rysowanie na obrazach.

W czerwcu 2012 r. Instagram został przejęty przez Facebooka za 1 miliard dolarów. Od kwietnia 2017 roku aplikacja ma ponad 700 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.

Instagram jest dostępny na urządzenia z systemem iOS i Android oraz jako aplikacja webowa.

Firma napotkała pewne kontrowersje, w tym w grudniu 2017 r. hakerzy mogli ukraść tokeny dostępu z powodu problemu z bezpieczeństwem funkcji „Znajdź znajomych”, która umożliwiła im uzyskanie pełnej kontroli nad informacjami o kontach użytkowników, a także pobieranie ich danych, takich jak prywatne zdjęcia i filmy

Ciekawe fakty o Instagramie

1. Aplikacja Instagram już w kwietniu 2012 roku była używana przez milion użytkowników miesięcznie. Według stanu na marzec 2018 r. na całym świecie jest ponad miliard aktywnych użytkowników miesięcznie, co daje Instagramowi 8 miejsce w rankingu najpopularniejszych serwisów społecznościowych według rankingu Alexa Rank.

2. Instagram jest dostępny w ponad 30 językach.

Instagram rozwija się, aby obsługiwać coraz więcej języków, a we wrześniu 2015 roku był dostępny w sześciu różnych językach, w tym arabskim, holenderskim, angielskim, francuskim, indonezyjskim i portugalskim.

We wrześniu 2016 r. rozszerzył się do dziewięciu różnych języków, w tym koreańskiego, hiszpańskiego, tureckiego i wietnamskiego.

3. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Instagram dodał 2 miliardy postów. Jest to duża ilość treści przesyłanych codziennie do serwisu. Nic dziwnego, że aplikacja jest obecnie jedną z najpopularniejszych platform mediów społecznościowych dla firm.

Przy tak wielu postach zamieszczanych na Instagramie trudno jest wyróżnić się na tle innych. W rezultacie marki korzystają teraz z płatnych reklam na Instagramie, aby dotrzeć do docelowych odbiorców i zmaksymalizować potencjalny zasięg.

4. Liczba reklamodawców na Instagramie stale rośnie. Pod koniec 2017 roku Instagram miał 2 miliony reklamodawców. Oczekuje się, że liczby wzrosną, ponieważ Instagram ma ponad 800 milionów aktywnych użytkowników.

Powodów tego wzrostu jest wiele, między innymi łatwiej i taniej założyć konto na Instagramie i reklamować swój produkt niż na innych platformach, takich jak Facebook.

Popularni Polacy na Instagramie

Instagram to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych w Polsce, z ponad 27 milionami aktywnych użytkowników.

Według Statista od grudnia 2018 r. liczba aktywnych użytkowników Instagrama w Polsce wynosi 27,4 mln miesięcznie, co stanowi 68% wszystkich internautów w Polsce.

Wielu Polaków na Instagramie osiąga sporą popularność i zajmują wysokie miejsca w rankingach Instagrama.

1. Robert Lewandowski @_rl9

Robert Lewandowski to polski piłkarz zawodowy, który jest kapitanem Bayernu Monachium i reprezentacji Polski.

Lewandowski został najlepszym strzelcem wszech czasów w wieku 26 lat. Odniósł również sukces w mediach społecznościowych, mając ponad 20 milionów obserwujących na Instagramie, 1500 dodanych postów i średnio 500 000 lajków pod każdym Instagramowym postem.

2. Robert Lewandowski @annalewandowskahpba

Anna Lewandowska jest żoną polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego. Ma konto na Instagramie, które ma ponad 3,3 miliona obserwujących. Jej posty zawierają głównie zdjęcia jej rodziny, męża i dwójki dzieci.

Jest bardzo dyskretną osobą i rzadko jest w centrum uwagi z powodu czegokolwiek innego niż zdjęcia, które publikuje na swoim koncie na Instagramie.

3. Karol „Friz” Wiśniewski @frizoluszek

„Friz” czyli Karol Wiśniewski to popularny YouTuber oraz Influencer, którzy stworzył projekt EKIPA. Jego konto na Instagramie obserwuje niemal 3 miliony osób a każdy post otrzymuje średnio 300 000 polubień.

4. Wojciech Szczęsny @wojciech.szczesny1

Wojciech Szczęsny to polski zawodowy piłkarz, który obecnie gra w Juventusie jako Bramkarz

Jego konto na Instagramie to mieszanka jego życia osobistego i zawodowego. Zamieszcza zdjęcia żony, syna, córki i psa. Dzieli się również historiami o swoich kolegach z drużyny lub innych graczach, których podziwia.