Kim jest influencer?

Influencer to osoba, która ma moc wywierania znaczącego wpływu na innych i jest postrzegana jako ekspert. Termin ten jest często skracany do „influencer” lub „influence”.

Termin ten jest używany w takich dziedzinach jak marketing, public relations i cyberkultura. Platformom mediów społecznościowych, takim jak YouTube, Instagram i Twitter, przypisuje się zwiększenie zasięgu tych osób.

Influencerzy mogą łączyć się ze swoimi odbiorcami za pośrednictwem różnych kanałów komunikacji. Mogą publikować blogi lub vlogi na własnej stronie lub profilu w mediach społecznościowych, mogą prowadzić sponsorowane kampanie w mediach społecznościowych na stronach takich jak Instagram, Facebook i YouTube, gdzie otrzymują wynagrodzenie za udostępnianie treści od konkretnej firmy, które są zgodne z ich zainteresowaniami i danymi demograficznymi.

Przykłady influencerów na Instagramie

Z ponad 230 milionami obserwujących Kim Kardashian jest jedną z najpopularniejszych wpływowych osób na Instagramie.

Regularnie publikuje zdjęcia i filmy przedstawiające swoją rodzinę, podróże i pracę projektanta. Jej posty polubiono ponad 10 miliardów razy. Jej posty mogą obejmować wszystko, od zabawnych zdjęć ze znajomymi, przez selfie, po samouczki dotyczące makijażu.

Kim jest również bardzo sprytna, jeśli chodzi o marketing nowych produktów za pośrednictwem mediów społecznościowych. Często publikuje zdjęcie lub film, na którym ma na sobie promowany produkt, zanim zostanie on oficjalnie opublikowany, a następnie oznaczy firmę w podpisie, aby wiedzieli, że używa jej produktu w reklamie.

Ile zarbiają influencerzy na Instagramie?

Im więcej masz obserwujących na Instagramie, tym więcej możesz zarobić. Posiadanie 10 000 obserwujących lub więcej jest bardzo pożądane i otwiera nam drogę do bycia influencerem, ale nie jest to łatwe do zrobienia.

Ilość pieniędzy, które zarabiają influencerzy, naprawdę zależy od ich wielkości. Zarabiają od kilkuset złotych do kilkuset tysięcy złotych za post. Influencerzy, których liczba obserwujących wynosi 10 000, zarabiają znacznie mniej niż osoby z wyższym poziomem obserwujących.