Co to jest Ankieta na Instagramie?

Ankieta na Instagramie to rodzaj ankiety, która zadaje pytanie, a następnie zapewnia użytkownikowi dwie lub więcej odpowiedzi do wyboru.

Ankieta to sposób na szybkie tworzenie opinii na temat swoich postów. W przeciwieństwie do innych serwisów społecznościowych, ankiety na Instagramie działają poprzez natywną sekcję komentarzy platformy, więc nie potrzebujesz żadnego zewnętrznego oprogramowania.

Jak utworzyć ankietę na Instagramie?

Ankieta na Instagramie to doskonały sposób na zaangażowanie odbiorców. Ten typ postu na Instagramie pomoże Ci zrozumieć, czym najbardziej interesują się Twoi obserwatorzy, i da Ci możliwość, aby lepiej odpowiedzieć na ich potrzeby.

Możesz utworzyć ankietę na Instagramie, tworząc InstaStories i wybierając widget „Ankieta”, a następnie wpisać w nim pytanie, które chcesz zadać obserwującym. Następnie należy wybrać opcje odpowiedzi w ankiecie, które będą przedstawione pod zadanym pytaniem. Przykładowo pytanie to „Czy lubicie spaghetti?”, a odpowiedzi „Tak” lub „Nie”.

Następnie wystarczy opublikować InstaStories i czekać na odzew użytkowników. Po tym jak dostaniesz odpowiedzi w stworzonej ankiecie, możesz sprawdzić jak zagłosowali Twoi obserwujący.

Jak długo dostępna jest ankieta na Instagramie?

Ankiety na Instagramie są dostępne dla odbiorców, maksymalnie przez 24 godziny, czyli tyle ile klasyczna relacja na InstaStory. Po tym czasie możesz jeszcze ją znaleźć w zarchiwizowanych postach. Dalej będziesz mieć wgląd w oceny ankiety oraz jej końcowy wynik.