Co to jest Archiwizacja na Instagramie?

Archiwizacja na Instagramie to funkcja, która pozwala użytkownikom archiwizować posty, aby nie pojawiały się już na naszym profilu, ale jednocześnie nie zostały usunięte.

Archiwizacja jest świetna dla osób, które od jakiegoś czasu korzystają z aplikacji i zbudowały spore archiwum postów, które chcą zachować zachować dla siebie, jednak nie chcą ich usuwać. W ten sposób cały czas mamy dostęp do opublikowanych przez nas zdjęć, ale nasi obserwujący już nie. Jest to trochę rodzaj pewnego pamiętniczka, który mamy na Instagramie.

Czym jest archiwum na Instagramie?

Instagram wprowadził funkcję archiwum w listopadzie 2016 r. wraz z wydaniem aplikacji na iOS w wersji 7.0. Archiwum to osobna sekcja Twojego profilu, w której możesz przechowywać swoje stare posty i relacje, dodając je do albumu Archiwum na Instagramie.

Archiwum to sposób na zebranie wszystkich swoich postów i relacji, których nie chcemy już publicznie na swoim profilu i to bez zajmowania miejsca w pamięci naszego telefonu. Dodanie postów czy relacji do archiwum zamiast sciągnięcie ich na smartfona ułatwia to również znajdowanie treści. Zaledwie kilka kliknięć i mamy to czego chcemy, bez zbędnego scrollowania.

Jak działa archiwizacja na Instagramie?

Aby zarchiwizować swoje posty, przejdź na jeden z nich i dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu, a potem wybierz „archiwizuj”.

W przypadku InstaStories czyli relacji na Instagramie, to archiwizują się one automatycznie po 24 godzinach od dodania ich na profil.

Aby wyświetlić zarchiwizowane posty oraz stories, przejdź na swój profil, a następnie kliknij w przycisk z trzema poziomymi paskami w prawym górnym rogu. Powinna Ci się wyświetlić zakładka „Archiwizuj”. Po przejściu w tą zakładkę, ujrzysz wszystkie zarchiwizowane posty oraz relacje z Instagrama.