Co to jest BIO na Instagramie?

BIO to funkcja na Instagramie, która pozwala użytkownikom się przedstawić. Większość ludzi używa swojego biografii, aby powiedzieć innym więcej o sobie i tym, co udostępniają na swoim profilu.

Sekcja BIO profilu na Instagramie jest jedną z najważniejszych części Twojego profilu. To pierwsza rzecz, którą ludzie widzą, gdy odwiedzają Twój profil, więc chcesz, aby był jasny, zwięzły i spójny.

Bio na Instagramie to wstępna wiadomość o tym, jak chcesz, aby ludzie Cię postrzegali i co publikujesz na swoim profilu. Biografia powinna być jasna i zwięzła z wezwaniem do działania, aby inni użytkownicy mogli szybko zdecydować, czy śledzić oraz polubić Twoje posty.

Co wpisać w BIO na Instagramie?

Bio to krótkie wprowadzenie do Twojego profilu, które następuje po nazwie Twojego konta. Bio ma kilka celów: to twój sposób na poinformowanie innych Instagrammerów, o czym jesteś i dlaczego powinni Cię śledzić; jest to przestrzeń, w której możesz pochwalić się swoimi referencjami lub doświadczeniem; i jest to miejsce, w którym ludzie mogą dowiedzieć się o Tobie więcej, niż mogliby po prostu spojrzeć na posty, klikając Twój profil.

Niektórzy ludzie wykorzystują swoje biografie jako okazję do podzielenia się historią swojej marki – innymi słowy, mówią obserwującym, co odróżnia ich od wszystkich innych.

Weźmy na przykład detalistę Everlane, która w swoim biografii wymienia swoje wartości: „Projektujemy nasze ubrania z zachowaniem jakości, zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej”.

Inni dzielą się ciekawostkami o sobie wyłącznie za pośrednictwem biografii – jak aktorka Zoe Kravitz, której BIO na Instagramie jest niemal puste! Tak więc naprawdę kwestia BIO zależy od Twojego celu na Instagramie. Jeśli chcesz mieć więcej obserwujących i zaangażowanie, najlepiej stworzyć ciekawe BIO, które przedstawi Cię innym na użytkownikom Instagramie. Jeśli jednak chcesz sprzedawać produkty za pośrednictwem swojego konta, możesz przedstawić wartości swojej firmy oraz link do storny. Jednak reklamy produktów czy usług staraj się zawrzeć w dodawanych zdjęcia na profilu.

Co można umieścić w BIO na Instagramie?

Głównym powodem BIO jest dostarczenie informacji o tym, kim jesteś i co robisz. Powinien być jasny i zwięzły.
Dobrze napisana biografia powinna zawierać:
-Nazwa Twojego konta (lub firmy)
-Co robisz
-Dlaczego ludzie powinni podążać za tobą
-Opcjonalne linki do Twojej witryny lub profili w mediach społecznościowych

Ale to tylko część rzeczy które można umieścić w BIO…

Emoji w BIO

BIO na Instagramie może być napisane w formie zdania lub może być po prostu serią emotikonów.

Instagram już od jakiegoś czasu udostępnia opcję używania emotikonów w BIO, a według Instagrama „nie każdy, kto używa emotikonów, chce podać opis tego, co robi”. Niektórzy używają emotikonów, aby kreatywnie przedstawiać siebie.

Korzystanie z emotikonów w BIOS-ie istnieje już od dłuższego czasu, ponieważ nie jest bardzo trudno je wypisać i zapewniają łatwy sposób wyrażania tego, czego chcesz, bez konieczności pisania czegokolwiek.

Hashtagi w BIO

Hasztagi w łatwo sposób mogą pomóc Ci ukierunkować temat Twojego profilu na Instagramie. Jeśli umieścisz je w BIO, będzie niemal jasne, o czym jest Twoje konto lub z czym się indentyfikuje.

Ludzie często używają hashtagów, aby znaleźć określone tematy lub informacje, które ich interesują. Gdy ktoś wpisze hashtag na Instagram, zobaczy listę postów związanych z tym tematem. Na przykład, jeśli ktoś wpisze #vegan, zostaną mu pokazane zdjęcia wegańskiego jedzenia i produktów innych osób.

Limity w BIO na Instagramie

W BIO na Instagramie jesteśmy w stanie zamieścić wiele informacji, jednak maksymalny limit znaków to 160. Tak więc musi być krótko, zwięźle i na temat.

Jeśli chcesz podzielić się większą ilością informacji ze swoimi odbiorcami, możesz zrobić to w opisach dodawanych postów lub poprzez link w BIO. Link w bio na Instagramie może prowadzić do Twojej strony internetowej lub do Linktree, które pomoże Ci przedstawić użytkownikowi wiele linków, jakie powinien zobaczyć. Przykładowo: Jeśli masz bloga, sklep internetowy, nową współpracę z firmą X, konto na Onlyfans i TikToku to poprzez Linktree możesz umieścić odnośniki do tych miejsc, które będą łatwo dostępne po kliknięciu na link w Twoim Bio na Instagramie.