Co to jest challenge na Instagramie?

„Wyzwanie” [z ang. Challenge] to zazwyczaj cel, działanie lub wydarzenie. Czasami jest ustalany przez celebrytę lub osobę wpływową w nadziei, że ich obserwujący będą uczestniczyć.
Pierwsze wyzwanie na Instagramie rozpoczęła Kylie Jenner w lutym 2015 roku. Chciała, aby jej zwolennicy publikowali selfie z włosami ściągniętymi do tyłu i bez makijażu. Ten trend stał się tak popularny, że inne gwiazdy, takie jak Beyonce i Kim Kardashian, poszły w jego ślady.
Wyzwanie na Instagramie może być wszystkim, od opublikowania selfie z włosami ściągniętymi do tyłu i bez makijażu po wymyślenie pomysłu na nowy produkt na Kickstarterze, możliwości są nieograniczone!

Jak zrobić challenge na Instagramie?

Wyzwanie to świetny sposób na nawiązanie kontaktu z innymi ludźmi. Jest to sposób na zaangażowanie się w społeczność ludzi o podobnych poglądach, którzy są zainteresowani tym samym, co Ty. Najlepsze w wyzwaniach jest to, że zazwyczaj mają termin, a to oznacza, że jeśli chcesz do nich dołączyć, musisz to zrobić teraz!

Aby stworzyć challenge wystarczy, że stworzysz relacje na Instagramie i użyjesz w niej naklejki o nazwie „Challenge”. Możesz przy tym nominować nielimitowaną liczbę osób, pisząc o tym lub oznaczając ich.