Co oznacza DM na Instagramie?

DM oznacza bezpośrednią wiadomość i jest funkcją, która pozwala użytkownikom Instagrama wysyłać do siebie prywatne wiadomości.
Gdy ktoś wyśle Ci wiadomość DM, pojawi się ona na ekranie głównym Twojej aplikacji Instagram w osobnej ikonie skrzynki odbiorczej, dzięki czemu możesz je później przeczytać.

Jak korzystać z DM na Instagramie?

DM na Instagramie to świetny sposób na kontakt z innymi ludźmi i firmami. Możesz je wysłać z dowolnego powodu – niezależnie od tego, czy chcesz nawiązać współpracę, reklamować swoje produkty, czy po prostu porozmawiać.

W przypadku tych ostatnich proces jest dość prosty. Najpierw przejdź do ich profilu i dotknij przycisku wiadomości w prawym górnym rogu ekranu. Następnie wpisz swój tekst w wyświetlonym polu i wyślij go. To całkiem proste!

Jakie są limity DM na Instagramie?

Instagram ma określony limit liczby wiadomości DM, które użytkownik może wysłać. Jest to środek bezpieczeństwa, aby upewnić się, że użytkownicy nie spamują innych osób na Instagramie.

Instagram ogranicza wysyłanie wiadomości DM osobom, które wysyłają nam wiadomość po raz pierwszy. Gdy po raz pierwszy ktoś chce nam wysłać DM to może wysłać tylko jedną wiadomość. Jeśli ktoś będzie chciał wysłać nam kilka kilka wiadomości, to po wysłanej pierwszej wiadomości wyświetli się komunikat o błędzie informujący, że osiągnięto maksymalną liczbę wiadomości.

Dodatkowo, maksymalny limit dziennych konwersacji to 60. Pojedyncza wiadomość nie może przekraczać 500 zzs (znaków ze spacjami). W przypadku wiadomości grupowych, grupa nie może przekraczać więcej niż 32 osób.