Czym są Gify na Instagramie?

Choć gify mogą wydawać się przestarzałe, nadal są potężną formą komunikacji. Można ich użyć do opowiedzenia historii lub ożywienia postu i przekazania emocji.

Gify to krótkie ruchome obrazy, które można tworzyć na wiele różnych sposobów, ale najczęstszą metodą jest zrobienie klipu wideo i skompresowanie go w krótszą sekwencję animacji.

Jak używać gify na Instagramie?

Używanie gifów na Instagramie to sposób na dodawanie lepszych efektów wizualnych do swoich postów czy też relacji. Jeśli chcesz wiedzieć, jak korzystać z tego narzędzia, przeczytaj nasz przewodnik poniżej.

Gif to krótkie, zapętlone wideo, które jest ciągle odtwarzane na ekranie w małym oknie. Co oznacza, że może być używany do wielu celów, takich jak marketing, opowiadanie historii, a nawet samouczki. Dobrą rzeczą jest to, że można je łatwo stworzyć za pomocą pewnych narzędzi lub przy użyciu gifów innych osób znalezionych na stronach takich jak Giphy lub Tumblr.

Aby stworzyć własny GIF, najpierw znajdź pożądany film, korzystając na przykład z wyszukiwarki lub YouTube; następnie przejdź do Giphy i zrób z niego własnego GIFA!