Czym są Highlights na Instagramie?

Instagram Highlights (inaczej Wyróżnione relacje) to nowa funkcja na Instagramie, która pozwala użytkownikom tworzyć zbiory z dodanych relacji. Zbiór relacji jest uporządkowanych według daty i godziny, przeznaczony dla osób, które chcą udostępniać swoje relacje nie tylko na 24 godziny.

Highlights na Instagramie zostały uruchomione w grudniu 2017 r. Firma podejmuje kroki, aby ułatwić ludziom dzielenie się swoim życiem za pomocą zdjęć i filmów. Jedną z tych nowych funkcji jest wyróżnienie relacji na Instagramie, która pozwala użytkownikom łatwo tworzyć niestandardowe kolekcje postów na podstawie dodanych przez nich relacji na Instagramie i udostępniać je znajomym i obserwatorom jako nowy rodzaj contentu. Highlightsy wyróżniają także nasz profil i dają możliwość nowym obserwującym lepiej zapoznać się z naszym życiem na Instagramie.

Jak stworzyć Highlights na Instagramie?

Funkcja Highlights to zbiór relacji, które zostały przez Ciebie dodane. Możesz publikować wszystko, co chcesz – od miejsc po ludzi, jedzenie i nie tylko – i będzie to widoczne w Twoim profilu, aby inni też mogli to zobaczyć. Dodatkowo Highlights może mieć dedykowaną miniaturkę oraz nazwę, która bardziej zachęci do obejrzenia.

Aby dodać relacje do Highlight podążaj tymi krokami:
1. Kliknij na dodaną przez Ciebie relację, żeby ją zobaczyć. Tap on the active story to view it
2. W prawym dolnym rogu powinna znajdować się opcja „Wyróżnione relacje” lub „Highlights” – w zależności od języka aplikacji.
3. Nadaj wyróżnionej relacji nazwę po czym kliknij przycisk „Dodaj”.
4. Przejdź na swój profil i zobacz swoją wyróżnioną relację.
5. Klikając na nią a następnie w 3 kropki w prawym dolnym rogu, możesz edytować nazwę wyróżnionej relacji i dodać własną miniaturkę.

Dobre wyróżnienie Highlights zaowocuje większą liczbą polubień, komentarzy i obserwujących, ponieważ jest to coś, do czego ludzie są naturalnie przyciągani.