Co to jest IGTV?

IGTV to platforma wideo z Instagrama, która umożliwia użytkownikom przesyłanie filmów o długości do godziny. Użytkownicy mogą udostępniać te filmy na Instagramie lub za pośrednictwem własnej strony internetowej.

IGTV jest wielkim hitem wśród użytkowników i reklamodawców. W pierwszym miesiącu działania zgromadził ponad 100 milionów wyświetleń, co czyni go trzecią najpopularniejszą platformą mediów społecznościowych po YouTube i Facebooku.

IGTV jest przyjazny dla urządzeń mobilnych i został stworzony, aby konkurować z innymi usługami przesyłania strumieniowego, takimi jak YouTube. Chociaż jest to wciąż stosunkowo nowa aplikacja, w IGTV jest już kilku popularnych wpływowych osób, które mają duże zasięgi na IGTV.

Jak oglądać filmy z IGTV?

Oglądanie filmów IGTV jest możliwe tylko na urządzeniu mobilnym. Nie jest jeszcze dostępny na komputerze stacjonarnym ani laptopie. Odtwarzacz wideo umożliwia oglądanie w pionie i poziomie, dzięki czemu możesz oglądać go w dowolnej orientacji, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jednak obecnie odtwarzanie nie jest możliwe podczas przewijania feedu lub profilu. Instagram przekieruje Cię w takim przypadku do IGTV ponieważ, aby oglądać film, będziesz musiał wcisnąć przycisk „Oglądaj na IGTV”.

Aby obejrzeć filmy na IGTV, kliknij przycisk ikonę IGTV na Instagramie, aby otworzyć listę filmów przesłanych na IGTV. Następnie możesz przeglądać dodane filmy na IGTV lub wyszukać za pomocą dostępnej wyszukiwarki konkretny film. Aby zacząć oglądać wystarczy, że klikniesz na daną miniaturkę lub tytuł filmu.

Jak dodać film na IGTV?

Dodanie wideo do Instagram TV (IGTV) jest łatwe. Najpierw upewnij się, że masz najnowszą wersję aplikacji Instagram. Następnie przejdź do strony swojego profilu i dotknij ikony aparatu w prawym górnym rogu ekranu.

Teraz wykonaj poniższe kroki:
1. Dotknij „Dodaj wideo” i wybierz swój film. Musi on trwać minimum 60 sekund.
2. Po zakończeniu dodawania filmu dotknij „Gotowe”.
3. Na koniec dotknij”Udostępnij”i wybierz IGTV z listy, aby udostępnić swój film na IGTV.

Film z IGTV możesz także udostępnić w relacji na Instagramie. Twoje stories z filmikiem z IGTV będzie automatycznie posiadało funkcję swipe-up.