Jak zdobyć więcej lajków pod zdjęciami na Instagramie?

Instagram to bardzo prężnie rozwijająca się platforma społecznościowa, która obecnie ma około miliarda użytkowników, a każdego dnia pozostawianych jest na niej mniej więcej cztery miliardy reakcji w postaci lajków i komentarzy. Wiele osób, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tą aplikacją, zastanawia się jak wypromować swój profil i zdobyć dużą liczbę polubień w dość szybkim czasie. W tym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie aż 10 metod, które Ci w tym pomogą. Jednak najpierw, podstawy – czym w zasadzie są lajki?

Lajki pod zdjęciami to nic innego jak reakcje pozostawiane pod postami w postaci serduszek. Na zostawienie polubienia są dwie metody. Pierwsza – kliknij na serce znajdujące się pod postem. Druga – kliknij szybko i dwukrotnie na fotografie. Kiedy serduszko stanie się czerwone, będziesz wiedział, że zdjęcie lub wideo zostało polajkowane.

Dodatkowo Instagram umożliwia nam sprawdzenie wszystkich polubionych przez nas postów. By je sprawdzić wystarczy, że wjedziemy na swoje konto, a następnie klikniemy w trzy, poziome kreski, które znajdują się na górze ekranu. Wybierz sekcje „konto”, a potem „posty, które lubisz”.

Dlaczego warto zdobywać więcej lajków pod zdjęciami na Instagramie?

  • Popularny profil,
  • Płatne współprace z różnymi markami,
  • Możliwość poznania innych, sławnych osób,
  • Zaproszenia na różnego rodzaju imprezy,
  • Wzbudzamy respekt u innych użytkowników,
  • Zdobywamy swoją publiczność,
  • Możliwość rozwoju.

Jak zdobywać więcej lajków pod zdjęciami na Instagramie? – 9 sposobów

Zdobywanie dużej ilości polubień wcale nie musi być nudne i trudne. Sporo użytkowników skupia się na jednej metodzie, odrzucając resztę, przez co efekty są marne. Należy połączyć wiele sposobów ze sobą, a wtedy rezultaty będą lepsze niż możesz się spodziewać. Poznaj naszą top dziewiątkę.

Nazwa użytkownika

To właśnie dzięki nazwie użytkownika, inni użytkownicy Instagrama będą mogli znaleźć nasz profil, dlatego warto ją dobrze przemyśleć, pamiętając przy tym, że w każdym momencie możesz ją zmienić.

Każde konto ma dwie nazwy. Pierwsza to ta główna znajdująca się na samej górze naszego profilu, druga to ta bezpośrednio nad biogramem. Warto je rozróżnić i stworzyć dwie różne. Ważne, aby były one krótkie i łatwe do zapamiętania. W ten sposób zapadanie ona w pamięć większej ilości użytkowników i będą oni mogli do nas wrócić i zostawić coś po sobie, na przykład polubienie nowego postu.

BIO

BIO, czyli życiorys, to krótki, bo maksymalna ilość znaków to 150, opis naszego profilu. To w nim możemy zawrzeć najciekawsze informacje o nas i po krótce się przedstawić. Powinien on zachęcić innych do pozostania z nami na dłużej. Aby go urozmaicić możesz dodać hasztagi czy emotki, dzięki którym możesz zastąpić dane słowo, a tym samym zaoszczędzić kilka znaków.

Zdjęcie profilowe

Zdjęcie profilowe ma za zadanie zachęcić innych do wejścia na Twój profil, a tym samym polajkowania Twoich zdjęć. Powinno być ono estetyczne i wyraźne, tak żeby nikt nie musiał się zastanawiać, co się na nim znajduje.

Może to być Twoja twarz, logo Twojej marki lub coś co będzie się z Tobą kojarzyć.

Bądź regularny

Regularność to klucz każdego, poprawnego konta na Instagramie. Powinieneś dobrze zaplanować swoje posty, tak aby Twoi obserwatorzy nie zostali nimi zbombardowani, a jednocześnie, żeby nie było ich za mało. Pamiętaj, że aktywne profile są najbardziej lubiane przez algorytmy i z pewnością będziesz wyświetlać się na stronie głównej swoich obserwatorów, a oni nie pominą żadnego postu. Szacuje się, że najlepiej jest dodawać 3-4 zdjęcia lub wideo tygodniowo.

Nie zapominaj o dodawaniu relacji InstaStories! Je możesz zamieszczać codziennie. Z ich pomocą możesz reklamować swoje produkty, pokazać swój typowy dzień lub polecić ciekawy serial.

Pisz ciekawe opisy

Ciekawe opisy to takie, które nie tylko chętnie się czyta, ale również te, do których zostawia się komentarz i lajka pod postem. Nie muszą być one długie, pamiętaj, że nie każdy ma czas, aby to wszystko przeczytać. Pisz je starannie i czytelnie. Staraj się nie popełniać błędów językowych czy ortograficznych. W ich urozmaiceniu pomogą Ci emotki i hasztagi.

Używaj hasztagów

Hasztagi, czyli słowa lub całe wyrażenia poprzedzone kratką „#”, to symbole, które na dobre zostały zapisane w historie Instagrama. To właśnie one dopasują Twój post do odpowiedniej grupy. Dzięki temu inny użytkownicy, którzy szukają czegoś po danym znaczniku lub go obserwują, będą mogli zobaczyć Twoje zdjęcie i je polubić.

Warto dodać maksymalnie 15 hasztagów, mimo że aplikacja zezwala na aż 30. Pamiętaj, że każdy znacznik ma swoją indywidualną liczbę użyć. Postaraj się, żeby w jednym poście użyć kilku tych bardziej i mniej popularnych.

Oznaczaj

Na zdjęciu możesz oznaczyć swoich znajomych, marki ubrań, które akurat masz na sobie czy lokalizację. W ten sposób pojawisz się w specjalnej zakładce tych osób lub będzie można wyszukać Twoje zdjęcie w lupce (w przypadku lokalizacji). To sprawi, że na Twój post trafi więcej osób i zdobędziesz więcej lajków.

Bądź aktywny

Aby inni byli aktywni na Twoim profilu, musisz robić to samo u innych. Lajkuj i komentuj zdjęcia swoich obserwatorów, a to zachęci ich do odwzajemnienia się tym samym. Zajmie Ci to kilka minut dziennie, a przyniesie o wiele większe efekty końcowe.

Pamiętaj, żeby nie robić tego jak robot. Pisz komentarze, które będą pasować do danego zdjęcia czy opisu. W innym przypadku dla algorytmów będziesz botem.

Zakup lajków na Instagramie

Zakup lajków na Instagramie w Polsce wciąż jest tematem kontrowersyjnym. Warto jednak zauważyć, że coraz więcej osób korzysta z tego typu usług. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to najszybszy sposób na zdobycie dużej ilości polubień pod postami. Warto jednak dobrze zaplanować taki zakup, aby przyrosty wyglądały naturalnie, a konta były aktywne.

Jak zdobyć więcej lajków pod zdjęciami na Instagramie? – podsumowanie

Jak sam widzisz, zdobywanie lajków pod zdjęciami bywa czasochłonne jak i pracochłonne, jednak efekty są zdumiewające. Warto jest połączyć wszystkie nasze sposoby ze sobą, a jesteśmy przekonani, że cyfry na Twoim koncie wzrosną kilkakrotnie.