Hasztagi na Instagramie – jak z nich korzystać?

Z hasztagami z pewnością nie raz się już spotkałeś. Głównie dominują one na Instagramie jak i Twitterze. Dlaczego akurat tam? Jest to związane z ich funkcją.

Hasztagi to słowa lub całe wyrażenia, które poprzedzone są charakterystycznym znakiem „#”, czyli kratką. Wykorzystuje się je do przypisywania treści do dopasowanej grupy. To właśnie dzięki nim nasze zdjęcia czy tweety znajdą się w odpowiednim miejscu, a osoby wyszukujące posty po danym hasztagu będą mogły trafić na nasz profil.

W tym artykule przybliżymy Ci całe zagadnienie hasztagów. Podpowiemy, jak ich używać oraz zdradzimy Ci kilka drobnych pomocy do ich szukania. Ciekawy? To czytaj dalej!

Dlaczego warto używać hasztagów na Instagramie?

Wielu użytkowników Instagrama zastanawia się, czy opłaca się poświęcić czas na szukanie odpowiednich hasztagów. Oczywiście, że tak! Hasztagi sprawiają, że Twoje konto staje się coraz bardziej popularne, a Ty zyskujesz coraz więcej followersów i polubień. Jest to zupełnie darmowy sposób, dlatego grzechem jest z niego nie korzystać.

Dodatkowo hasztagi to świetny sposób na urozmaicenie swojego opisu pod postem. Wyróżnia się on nie tylko znaczkiem, ale także niebieskim odcieniem, gdzie reszta tekstu w zależności od koloru przewodniego aplikacji, jest biała lub czarna.

Jakich hasztagów na Instagramie warto używać a jakich unikać?

Zanim zaczniesz swoją przygodę z hasztagami to warto jest dowiedzieć się, których warto używać, a których niekoniecznie. Są one podzielone na dwie grupy – dozwolone i zakazane.

Najpierw zajmiemy się tymi pierwszymi, które stanowią zdecydowaną większość. Na dodatek każdy z nich ma przypisaną liczbę użyć, dzięki której wiemy, ile razy został użyty. Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z tą aplikacją to warto jest używać hasztagów, które są najrzadziej wpisywane w opis. Dzięki temu mamy większą szansę na to, że ktoś zobaczy właśnie nasze zdjęcie. Oczywiście możesz użyć też kilku tagów z tej środkowej jak i górnej półki.

Pamiętaj, że jeśli chcesz dotrzeć do polskiej widowni, to używaj hasztagów właśnie w języku polskim.

Co to są zakazane hasztagi na Instagramie?

Hasztagi zakazane to te, które po ich użyciu, drastycznie obcinają zasięgi danemu użytkownikowi. Instagram już od dawna banuje pewne tagi, ponieważ użytkownicy publikowali z nim niestosowne treści, zdjęcia nie były z nim zgodne lub znajdowałły się pod nim posty o tematyce erotycznej.

Przykłady zakazanych hasztagów na Instagramie

Oto kilka przykładów hasztagów zakazanych, ich nie wstawiaj w swój opis: #boho, #always, #brain, czy #alone. Jeśli chcesz sprawdzić, czy użyte przez Ciebie hasztagi na pewno są poprawne, to masz na to dwa sposoby.

 1. https://iqhashtags.com/banned-hashtags – za pomocą tej strony. Wystarczy, że na nią wejdziesz, a w okienku wpiszesz hasztag, który chcesz sprawdzić. Jednak nie posiadając wykupionego konta, możesz sprawdzić 40 hasztagów na godzinę.
 2. Gdy dodasz post, naciśnij na hasztag, który Cię niepokoi. Gdy wyświetli Ci się informacja – „Ostatnie posty #boho, ponieważ użytkownicy społeczności zgłosili zawartość, która może być niezgodna z zasadami społeczności Instagramu”, oznacza to, że hasztag jest zakazany.

Jak dodać aktywny hasztag na Instagramie?

Jeśli już mamy wybrane hasztagi, które nie są zbanowane przyszedł czas na ich poprawne użycie. Jak to zrobić?

 1. # + słowo (na przykład pies) = #pies = aktywny hasztag. Pamiętaj, że pomiędzy kartką a słowem czy wyrażeniem nie może być żadnej przerwy czy spacji.
 2. Nie dodawaj znaków interpunkcyjnych,
 3. Korzystaj z emotek, na przykład #pies🐶

Gdzie i jak sprawdzić czy hasztagi działają?

Tak jak już wspominaliśmy działające, czyli aktywne hasztagi będą wyróżniały się kolorem w opisie. W przeciwieństwie do całej reszty tekstu, będą one niebieskie.

Hasztagi na instagramie

Natomiast, jeśli chcesz sprawdzić, czy Twoje posty docierają do innych, musisz posiadac konto firmowe. Dane te będą dostępne w zakładce szczegółowe statystyki. To właśnie tam w sekcji „z hasztagów” znajdziesz dokładną liczbę osób, która zobaczyła Twoje posty dzięki nim.

Ile hasztagów dodać?

Instagram zezwala na dodanie aż 30 hasztagów pod jednym postem. Jednak my uważamy, że jest to zdecydowanie za dużo. O wiele lepiej jest dodać do 15 hasztagów, o różnych stopniach ich użycia. Dla przykładu – 5 z najmniej, 3 ze środkowej półki i 3 z najwyższej.

Nie zapominaj, że hasztagi muszą być stricte związane z tematyką zdjęcia. Inaczej używanie ich nie ma zupełnie sensu.

Najpopularniejsze hasztagi w 2021 roku

#hot,

#beach,

#l4l,

#blogger,

#instadaily,

#lol,

#blue,

#model,

#instagram,

#nature.

Źródło – https://recznierobione.net/najpopularniejsze-hashtagi-w-2021-na-ig/

Najpopularniejsze hasztagi w Polsce:

#polishgirl,

#polishboy,

#polskadziewczyna,

#polskichlopak,

#igerspoland,

#ourpoland,

#loves_poland,

#lubiepolske,

#vzcopoland,

#polska,

#warsaw,

#warsawlife,

#warsawgirl,

#warsawboy.

Jak szukać hasztagów na Instagramie?

Szukanie nowych i mało znanych hasztagów często bywa kłopotliwe. Dlatego przygotowaliśmy dal Was krótki poradnik.

 • Używaj liczb mnogich zamiast pojedynczych. Często są one rzadziej stosowane. Jeśli prowadzisz profil w języku angielskim wystarczy, że dodasz „s” lub „es”,
 • Dodaj emotkę do hasztagu, dzięki czemu nie będzie on nudny,
 • Używaj skrótów słów, na przykład zamiast #christmas lub #xmas.

Darmowe aplikacje do hasztagów na Instagramie

Generowanie przez aplikacje hasztagów do naszych zdjęć to zdecydowanie najprostszy sposób na ich znalezienie. Mamy również pewność, że będą one dobrze dopasowane. Niektóre aplikacje są w 100% darmowe, a niektóre wyświetlają reklamy, tak jak w grach na telefon. Poniżej znajdziecie trzy aplikacje, które generują hasztagi:

 1. Takie jak na instabaza.pl – https://instabaza.pl/aplikacje-do-hasztagow-na-instagramie/
 2. Generator hasztagów od Polskielajki.pl – https://polskielajki.pl/generator-hasztagow-na-instagramie/

Płatne aplikacje do hasztagów na Instagramie

Płatne aplikacje do hasztagów zostały stworzone dla osób, które cenią sobie technologię i nie lubią oglądać zbędnych reklam. Poniżej znajdziecie listę kilku płatnych apek do generowania hasztagów:

 1. Top Tags: TagsForLikes
 2. Jetpack Hashtag
 3. Trending Hashtags

Jak jeszcze zwiększyć popularność swojego profilu na Instagramie?

 • Oznaczaj na zdjęciach swoich znajomych i maki sklepów
 • Dodaj geotag, czyli lokalizację,
 • Publikuj posty regularnie,
 • Bądź aktywny, czyli lajkuj i komentuj posty innych,
 • Pisz ciekawe opisy.