BIO na Instagramie – Czym jest i jak je zrobić?

Biogram, w skrócie BIO, to krótki opis, w którym możesz zawrzeć najważniejsze informacje o Twoim koncie na Instagramie. Maksymalna ilość znaków to 150, więc musisz się zgodzić, że nie jest to dużo. Jednak co najważniejsze, życiorys to jedyne miejsce na Twoim profilu, gdzie możesz udostępnić aktywny link, na przykład do strony internetowej. Oprócz tego możesz oznaczyć tu inny profil czy dodać emotikony dla urozmaicenia.

Biogram powinien zachęcać innych użytkowników do zaobserwowania Twojego konta i pozostania z Tobą na dłużej. Główną rolę pełni ono na profilach firmowych. To właśnie tu powinniśmy pokazać się z jak najlepszej strony i przyciągnąć nowych, potencjalnych klientów. W tym artykule podpowiemy Ci jak stworzyć naprawdę dobrej jakości życiorys i odpowiemy na pytanie, dlaczego jest to tak istotne.

Jak edytować BIO na Instagramie?

Zanim przejdziemy do tego jak napisać dobry biogram to zacznijmy od podstaw, czyli jak zacząć jego edycje.

Żeby napisać lub edytować życiorys, musisz wejść w aplikację Instagram, a następnie na swoje konto. Na środku ekranu będzie widnieć napis „Edytuj profil”. Kliknij na niego, a aplikacja sama przekieruje Cię na odpowiednią stronę. Aby zaktualizować lub napisać od nowa całe BIO, musisz wpisać coś w zakładkę „życiorys”.

Jak napisać dobre BIO na Instagramie? – 6 porad

W tym artykule przedstawimy Ci sześć prostych sposobów na to, aby nie tylko ulepszyć, ale także urozmaicić swój opis na Instagramie. Jest to szczególnie ważna kwestia dla osób, które prowadzą profile biznesowe lub chcą w ten sposób zarabiać na swoje życie.

Zoptymalizowanie nazwy

Na Instagramie mamy dwa rodzaje nazw. Pierwsza to nazwa użytkownika, czyli ta główna, po której inni będą mogli znaleźć nasz profil. Druga to ta nad biogramem. Warto je zoptymalizować tak, żeby były różne, ponieważ to zwiększa nasza szansę na trafienie do większej ilości odbiorców.

Dla przykładu, jeśli nazywasz się Ania Nowak, a z zawodu jesteś dietetykiem, to ustaw swoją nazwę użytkownika jako imię i nazwisko, a swój zawód jako nazwę nad BIO. Dzięki emu Twoi potencjalni klienci będą wiedzieć, że na pewno trafili na to konto, na które chcieli.

Podkreśl swoje mocny strony i grupę docelową

Twój biogram koniecznie musi zawierać informację o tym czym zajmujesz się bezpośrednio Ty lub Twoja firma. Nie powinieneś zostawiać ludzi w niewiedzy/niepewności lub zmuszać ich do szukania odpowiedzi samemu na profilu. Zaznacz co oferujesz, dla kogo oraz przedstaw swoje mocne strony, na przykład darmową dostawę. Sprawi to, że na Twoim koncie będą osoby zainteresowane Twoją marką.

Słowa kluczowe

Nie pisz czegoś bezsensownie i nieprzemyślanie. Użyj słów oraz zwrotów, które będą zwięzłe i treściwe, a co najważniejsze łatwe do zrozumienia. Pamiętaj, żeby skupić się na swoich odbiorcach i zadbać o ich dobro.

Link

Tak jak już wspominaliśmy – życiorys to jedyne miejsce, gdzie możesz umieścić aktywny link do swojej strony internetowej. Grzechem jest niekorzystanie z takiej możliwości. Twoi klienci nie będą musieli zapamiętywać nazwy sklepu, ponieważ wystarczy jedno kliknięcie, by się na nim znaleźć.

Jak dodać link do BIO?

  1. Skopiuj link do swojej strony internetowej – może to być sklep, blog itp.
  2. Wejdź w aplikację Instagram, a następnie na swoje konto.
  3. Kliknij w „edytuj profil” – przycisk znajduje się niemalże na środku ekranu.
  4. Wklej link w miejsce „witryna internetowa.
  5. Naciśnij „gotowe”.

Dane kontaktowe

Twoi klienci oczywiście mogą skontaktować się z Tobą za pomocą DM, jednak dodanie dodatkowo adresu e-mail i/lub numeru telefonu, da im cenny wybór. Jesteśmy pewni, że to docenią i z chęcią będą pisać w razie jakichkolwiek pytań. Co ważne, konta firmowe na Instagramie mają specjalnie wyznaczoną do tego sekcje, dzięki czemu nie musisz przeznaczać na to znaków w biogramie.

Jak urozmaicić swój biogram na Instagramie?

Kreatywność jest mocno doceniania, dlatego przedstawimy Ci kilka sposobów na to, jak w banalny sposób możesz urozmaicić swój życiorys na Instagramie.

  • Dodaj tematyczne hasztagi,
  • Używaj emotikon, możesz nimi zastąpić nawet jakieś słowo,
  • Użyj specjalnej czcionki, możesz je znaleźć na stronie lingojam.com,
  • Aby BIO było czytelne stosuj nowe, oddzielne linijki.