Jak przełączyć konto na biznesowe na Instagramie?

Instagram to jedna z najpopularniejszych aplikacji na całym świecie. Jest prosta w użytkowaniu, więc nic dziwnego, że w swojej społeczności zgromadziła ponad miliard aktywnych użytkowników. O jej popularności dodatkowo świadczy fakt, że każdego dnia dodawanych jest tam około 4 miliardów reakcji w postaci polubień czy komentarzy

Konto biznesowe na Instagramie nie jest takie samo, jak osobiste. Różnią się one kilkoma dodatkowymi funkcjami, które znacznie poprawiają komfort w codziennym użyciu. Niech Was nie zmyli nazwa. Konto biznesowe, a tak naprawdę profesjonalne, nie jest przeznaczone tylko dla firm, ale także dla tych, którzy działają w mediach społecznościowych na poważnie.

Głównym narzędziem, dla którego warto jest założyć konto biznesowe na Instagramie to statystki. Dają nam one najważniejsze informacje dotyczące naszych odbiorców. Dzięki nim dowiemy się skąd pochodzą nasi followersi, ile mają lat czy też jakiej są płci. To pomoże nam w stworzeniu własnej grupy docelowej, do której będzie kierować swoje posty.

Konto biznesowe dla marek

Konto profesjonalne na Instagramie to świetne narzędzie, z którego skorzystają nie tylko duże marki, ale również te mniejsze, a nawet te początkujące.  Pomoże im to w stworzeniu

Wizualnej obecności w mediach społecznościowych. W aplikacji, w bardzo łatwy sposób możemy pokazać nasze nowe produkty i usługi. Dodatkowo opowiemy o ich właściwościach, o tym, dlaczego warto je kupić oraz możemy podzielić się kodem rabatowym, który z pewnością zachęci innych do zakupu. Co najważniejsze Instagram daje nam możliwość przekierowania naszych potencjalnych klientów, na naszą witrynę internetową. Kolejną zaletą konta biznesowego dla marek to stały kontakt z odbiorcami. W końcu trzema podstawowymi zastosowaniami social mediów jest – reklama, obsługa klientów oraz P/R.

Jak przełączyć konto osobiste na konto firmowe na Instagramie?

 1. Wejdź na swój profil na Instagramie.
 2. Kliknij na trzy, poziome paski, które znajdują się w prawym, górnym rogu ekranu.
 3. Wybierz sekcję „ustawienia”, a następnie „konto”.
 4. Zjedź na sam dół ekranu.
 5. Kliknij na opcję „przejdź na konto profesjonalne”.
 6. Zapoznaj się z każdym slajdem, klikając „dalej”.
 7. Wybierz kategorię i zadecyduj, czy chcesz, żeby została ona pokazana na Twoim profilu.
 8. Wybierz, czy jesteś twórcą lub firmą.
 9. Wykonaj pięć kroków, o które prosi aplikacja. Możesz to zrobić w danej chwili lub później.

Różnice między kontem osobistym a kontem firmowym

Różnice pomiędzy kontem firmowym, a osobistym są niewielkie, jednak występują. Jeśli wciąż nie wiesz, które z nich wybrać, zapoznaj się z poniższymi różnicami, które powinny Ci pomóc w podjęciu decyzji.

 • Inne kategorie profilu. Warto dodać, że w przypadku konta twórcy jest ich zdecydowanie więcej.
 • Inne przyciski CTA.
 • Możliwość dodania lokalizacji w BIO w przypadku konta firmowego.
 • Niewielkie różnice w statystykach oraz w wyglądzie DM, czyli Instagram Direct.

Zalety konta biznesowego na Instagramie

 • Konto biznesowe pozwala na łatwy, a co najważniejsze stały kontakt ze swoimi odbiorcami. Dodatkowo nie musisz obawiać się, że coś pominiesz i na coś nie odpiszesz, ponieważ dostajesz powiadomienie na swój telefon.
 • Jak już pewnie wiesz, relacje InstaStories zostały stworzone do spontanicznego nagrywania oraz robienia zdjęć. Wykorzystaj to i pokaż swoją firmę jak i pracę od kuchni.
 • Dostęp do profesjonalnych danych analitycznych, takich jak statystyki. Pomogą Ci one w dotarciu do osób stricte zainteresowanych Twoją marką.
 • Możliwość udostępnienia swojego numeru telefonu oraz adresu e-mail do kontaktu z Tobą.
 • Firmy, które posiadają konto na Instagramie mają szansę na zwiększenie sprzedaży oraz ruchu na stronie, ponieważ to właśnie w mediach społecznościowych ludzie szukają nowości i poleceń.

Jak wypromować konto biznesowe na Instagramie?

Wypromowanie konta biznesowego na Instagramie praktycznie niczym nie różni się od promocji konta osobistego. Tu, jak i tu potrzebna jest motywacja i czas. Jednak wcale nie musi być to trudny proces, jak wydaje się większości ludziom. Są na to dwa sposoby. Pierwszy z nich to organiczny, czyli robienie wszystkiego samemu od A do Z. Drugi jest płatny, czyli kupno followersów i lajków na Instagramie lub wynajęcie firmy, który zajmie się promocją Twojego profilu. To co wybierzesz zależy wyłącznie od Ciebie. Pamiętaj jednak, żeby:

 1. Być aktywnym, czyli lajkować i komentować posty innych oraz regularnie wrzucać nowe posty na swoje konto.
 2. Używać dobrze dobranych hasztagów w czym mogą Ci pomóc generatory.
 3. Regularnie odpisywać na wiadomości.
 4. Publikować nowe kupony promocyjne.

Konto biznesowe na Instagramie – najczęściej zadawane pytania

Czy konto biznesowe na Instagramie jest płatne?

Nie, konto biznesowe jest w stu procentach darmowe.

Czy muszę mieć firmę, żeby posiadać konto biznesowe?

Nie, konto biznesowe jest dla każdego, niezależnie od tego czy masz firmę czy nie.

Czy mogę wrócić do konta osobistego?

Oczywiście, że tak. Możesz zrobić to w ustawieniach swojego konta.

Co jeszcze daje konto biznesowe na Instagramie?

Jeszcze jedną opcją, o której nie wspomnieliśmy wcześniej jest przycisk CTA w biogramie oraz możliwość płatnego promowania postów.

Czy konto biznesowe umożliwia monetyzowanie postów?

Kwestia zarabiania na postach w aplikacji, mogłaby być bardzo przydatna, ponieważ wtedy popularni użytkownicy nie musieliby lokować produktów innych marek, żeby zarobić. Monetyzacja treści jest bardzo popularna szczególnie na YouTube, jednak w przypadku Instagrama użytkownicy kont profesjonalnych oraz osobistych nie mają możliwości zarobku.

Przełączenie konta na biznesowe na Instagramie – podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozwiał Wasze wszelkie wątpliwości, dotyczące konta biznesowego/profesjonalnego na Instagramie. Sama zmiana nie zajmie Ci dłużej niż trzy minuty, a dzięki niej będziecie mogli cieszyć się wieloma nowymi funkcjami. Dobrze zaplanowane i poprowadzone konto biznesowe przyniesie Ci wiele korzyści.