Planowanie postów na Instagramie – Od czego zacząć?

Coraz więcej osób zaczyna na poważnie myśleć o pracy w mediach społecznościowych. Widząc jak duże zasięgi mają znani influencerzy, chcą doświadczyć tego samego. Jest to sposób nie tylko na zarobienie sporej ilości pieniędzy, dzięki współpracom, ale również na rozwój i poznanie nowych osób. Wielki świat sławy kusi nie tylko ludzi młodych, ale także tych nieco starszych, którzy jeszcze kilka lat temu nie wyobrażali sobie, że na tym da się zarobić.

Wybicie się w social mediach samemu nie jest wcale takie proste, jak może się wydawać. Sam proces bywa bardzo praco jak i czasochłonny. Każdy krok trzeba dokładnie przemyśleć i nie inaczej jest z postami na Instagramie.

Planowanie postów na Instagramie to sztuka, którą powinien kierować się każdy użytkownik aplikacji. Dodanie zdjęcia czy wideo w odpowiednim dniu i porze sprawia, że zdobędzie ono więcej polubień, a na nasze konto przybędą nowi followersi.

Dlaczego warto planować posty na Instagramie?

 1. Zaplanowane posty na Instagramie są stale dodawane, dzięki czemu nie dajesz o sobie zapomnieć swoim obserwatorom. Jeśli będziesz publikować nieregularnie, nie uda Ci się stworzyć zgranej społeczności.
 2. Zyskujesz poczucie kontroli nad swoim profilem. Dobrze zaplanowane posty sprawią, że Twoja strategia będzie przemyślana, a Ty nie będziesz zaprzątać sobie głowy tym, kiedy i co dodać na swój profil na Instagramie.
 3. Wpadasz w algorytm poleceń. Kiedy regularne publikowane przez Ciebie zdjęcia i wideo ciągle zbierają nowe polubienia, Instagram może dojść do wniosku, że warto jest promować Twoje konto.
 4. Wyrabiasz sobie dobry nawyk, który jest potrzebny nie tylko w przypadku tej aplikacji. W ten sposób ćwiczysz nie tylko dyscyplinę, ale również kreatywność i chęć bycia wciąż na bieżąco.
 5. Wiesz, mniej więcej, ile postów wstawisz miesięcznie. Dlaczego mniej więcej? Ponieważ nie możesz zapomnieć o spontanicznych postach lub sytuacjach, które nie są zależne od Ciebie, a uniemożliwią Ci wstawienie zdjęcia.

Jak zacząć planować posty na Instagramie?

Przede wszystkim zacznij od swojej grupy docelowej. Dowiedz się kto nią jest i w jakie dni oraz godziny najczęściej przesiadują na Instagramie. To pomoże Ci w rozplanowaniu, kiedy dokładnie masz wrzucić coś nowego.

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od określenia tematyki swojego konta. Ilość kategorii zależy od Ciebie. Jednak wszystko uzależnione jest od rodzaju profilu – czy będzie to osobisty, a może firmowy.

Narzędzia do planowania postów na Instagramie

W planowaniu postów na Instagramie nie jesteś pozostawiony samemu sobie. Z pomocą przychodzą tu różne planery, aplikacje, a nawet klasyczny notatnik czy kalendarz. Wiele narzędzi dostępnych jest za całkowicie za darmo lub posiadają bezpłatną wersję. Są także te płatne.

Creator Studio

Creator Studio to narzędzie od Facebooka. Żeby z niego skorzystać musisz mieć połączone konto na Instagramie, właśnie z Facebookiem. Jest to bardzo wygodna, a co najważniejsze darmowa opcja do planowania postów. Dodatkowo wszystkie Twoje treści są umieszczone w specjalnych zakładkach. Narzędzie te daje Ci również możliwość sprawdzenia, który post jest zaplanowany na dany dzień, oczywiście możesz to zmienić, dzięki czemu wszystko masz pod kontrolą.

Jak zaplanować post na Instagramie w Creator Studio?

 1. Zaloguj się do Creator Studio.
 2. Kliknij „utwórz post”, a następnie „aktualności na Instagramie
 3. Po prawej stronie pojawi się okienko, gdzie musisz wpisać treść swojego postu.
 4. Wykadruj zdjęcie, dodaj hasztagi i oznacz inne profile, na przykład swoich znajomych czy jakąś markę.
 5. Zaplanuj post klikając prawą strzałkę, obok przycisku „opublikuj”.
 6. Wybierz datę oraz godzinę, gotowe.

Kalendarz dostępny w telefonie

Dostęp do kalendarza w telefonie ma każdy z nas. W nim również możemy zaplanować swoje posty na Instagramie. Wystarczy, że ustalimy dokładną datę i godzinę oraz ustawimy powiadomienie, które nam o tym przypomni. Sposób ten idealnie sprawdzi się dla początkujących lub dla tych, których nie chcą korzystać z dodatkowej aplikacji.

Planoly – aplikacja

Aplikacja Planoly dostępna jest zarówno na Androida, jak i iOS-a, dzięki czemu mogą z niego korzystać prawie wszyscy. Jest ona prosta w obsłudze, a co najważniejsze zadba o Twój feed, czyli siatkę, na Instagramie. Załóżmy, że z ostatniego, wakacyjnego wyjazdu masz pełno zdjęć, które przed dodaniem chcesz zobaczyć na swoim profilu. Planoly Ci to umożliwi. Oprócz samego zaplanowania postów jesteś w stanie zobaczyć, jak twoje konto będzie wyglądać i czy Ci się ono podoba.

Planowanie postów na Instagramie – podsumowanie

Planowanie postów na Instagramie wcale nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Wam w znalezieniu idealnego narzędzie, które Wam w tym pomoże. Pamiętajcie, że taka organizacja niesie za sobą wiele korzyści, jak promocja swojego konta.