Zarabianie na Instagramie. Ile można zarobić?

Wielu nowych użytkowników społeczności Instagrama, zastanawia się jak można zarobić na tej aplikacji w 2022 roku. Czy jest to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak. Instagram zdecydowanie wiedze prym, jeśli chodzi o zarabianie, w porównaniu do innych portali społecznościowych. Początkowo był on jednak dostępny tylko dla posiadaczy iPhone, a służyć miał do dodawania spontanicznych zdjęć. Szybko jednak przeistoczył się w tak zwaną maszynkę do robienia pieniędzy.

Aplikacja ta posiada wiele możliwości zarobkowych i nie są to tylko posty sponsorowane. Istnieją jeszcze inne patenty, którymi chcemy się z Wami podzielić w tym artykule. Zapraszamy do lektury.

Jak skutecznie zarabiać na Instagramie?

Instagram to idealna platforma do sprzedaży usług lub produktów, które są ładnie sfotografowane jak i opisane. Jeżeli uważasz, że Twoja marka posiada w swoim asortymencie przedmioty, które ładnie wyjdą na zdjęciach, a ich opis będzie chwytliwy i ciekawy, to masz w rękach narzędzie pozwalające Ci na zarobienie sporej sumy pieniędzy.

Jak można zarobić na Instagramie – 5 metod

Zarabianie w tym serwisie społecznościowym wcale nie jest tak trudne jak może się wydawać. Wystarczy trochę kreatywności i zaangażowania, a ładne sumy same zaczną spływać na Twoje konto bankowe.

Posty sponsorowane

Zacznijmy od podstaw, czyli postów sponsorowanych. Są one najbardziej powszechną formą zarabiania na Instagramie. Mogą mieć formę wpisu lub zdjęcia czy relacji z lokowaniem produktu. Kiedy Twoje konto jest rozwinięte, a Ty masz wokół siebie szerokie grono obserwujących możesz zrobić to również za pomocą transmisji na żywo. Najbardziej wpływowi Influencerzy potrafią za jeden taki post otrzymać od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złoty. Wszystko uzależnione jest od Twoich zasięgów.

Oczywiście nie musisz czekać na to, aż firmy same się do Ciebie zgłoszą. Możesz sam wyjść z inicjatywą i napisać do interesujących Cię firm. Przedstaw im swoje statystki oraz kuszącą ofertę. Takich współprac możesz szukać między innymi na takich stronach jak: WhitePress, grupy na FB czy BrandBuddies. Pamiętaj, że przy niższych zasięgach często może być oferowana Ci współpraca barterowa.

Programy partnerskie lub sieci afiliacyjne

Ten podpunkt polega na sprzedaży produktów od innych ludzi, dostając za to, wcześniej ustaloną, prowizję. A więc zajmujesz się działem sprzedaży innej marki. Nie budujesz własnej firmy, która nie wiadomo, kiedy przyniesie Ci dochody. Zarabiasz tu i teraz. Im więcej osób stanie się Twoimi klientami, którzy kupią produkt, tym więcej wpadnie do Twojej kieszeni. Minusem takiej pracy są nieduże dochody.

Innym sposobem jest praca jako partner za pomocą indywidualnego kodu rabatowego.

Sprzedaż zdjęć i produktów wirtualnych

Instagram to przede wszystkim zdjęcia, dlatego nie znajdziesz lepszego miejsca do ich sprzedaży niż właśnie ta aplikacja. Nie potrzebujesz sprzętu za miliony. Jeśli masz dużo kreatywności, motywacji, smykałkę do fotografii oraz własny styl to z pewnością znajdziesz sporo zainteresowanych Twoją sztuką.

Kolejne na czym możesz zarobić to inne produkty wirtualne, jak na przykład wideo, podkłady muzyczne, ebooki, kursy czy animacje.

Sprzedawaj produkty fizyczne

Jeśli masz możliwości magazynowe to wykorzystaj to i sprzedawaj produkty, które robisz sam lub kupujesz je tanio od innych dostawców. Zrób im zachęcające zdjęcia, ładnie opisz, a resztą zajmą się zachwyceniu przedmiotem potencjalni klienci.

Dużym plusem są tu duże marże i możliwość ciągłego rozwoju swojego interesu.

Dropshipping

Dropshipping to zamawianie produktów bezpośrednio do klienta, dzięki czemu nie masz kosztów utrzymania magazynu ani strat w produktach, ponieważ nie musisz ich zamawiać do siebie, a potem martwić się czy się sprzedają. Taki sposób sprzedaży jest coraz bardziej popularny w Polsce i nie ma w tym nic dziwnego.

Ile można zarobić na Instagramie?

Twoje zarobki na Instagramie uzależnione będą od tego jak wysokie masz zasięgi. Im są one wyższe tym więcej marek będzie chciało z Tobą współpracować, a jak już wiesz, potrafią być one naprawdę dobrze płatne. Zanim więc zaczniesz zastanawiać się nad tym jak zarabiać na Instagramie, zacznij od promocji swojego konta i zdobywania coraz większej liczby followersów i lajków.

Jak zarabiać więcej na Instagramie?

Ciągle Ci mało? Przygotowaliśmy dla ciebie jeszcze kilka porad, które na pewno pomnożą Twoje zyski:

  • Wysoka jakość postów z pewnością przykuje większą uwagę Twoich klientów,
  • Pisz ciekawe, a przede wszystkim dokładne opisy produktu czy usługi,
  • Zachęcaj do komentowania, zadawaj ciekawe pytania Twoim obserwatorom,
  • Używaj hasztagów,
  • Nie zapomnij o BIO,
  • Bądź aktywny i systematyczny.